10.09.2019

Informacja o zamiarze ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Czytelnictwa, Kultury i Sportu w Osieku (190kB) pdf

Informacja o zamiarze ogłoszenia konkursu

Wójt Gminy Osiek informuje, że zamierza ogłosić konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Czytelnictwa, Kultury i Sportu w Osieku.

Postępowanie konkursowe rozpocznie się od 1 stycznia 2020 r.; przewidywany termin zakończenia procedury konkursowej to 31 marca 2020 r.

Zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 12 kwietnia 2019 r. w sprawie konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora instytucji kultury (Dz. U. poz. 724),  informację o zamiarze ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora instytucji kultury, Organizator zobowiązany jest podać, do publicznej wiadomości nie później, niż na 4 miesiące przed upływem okresu na jaki został powołany dotychczasowy dyrektor instytucji kultury.

Termin wynikający z przepisów Rozporządzenia nie ma jednak zastosowania w przypadku tworzenia nowej instytucji kultury.

Zgodnie z UCHWAŁĄ Nr VII/43/2019 RADY GMINY OSIEK z dnia 29 maja 2019 roku, w sprawie zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury, z dniem 1 stycznia 2020 roku zamierza się połączyć samorządowe instytucje kultury: Gminny Ośrodek Kultury w Osieku oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Osieku, dla których organizatorem jest Gmina Osiek, w jedną samorządową instytucję kultury o nazwie „ Centrum Czytelnictwa, Kultury i Sportu w Osieku”.

Wytworzył: Wojciech Tuchalski (10 września 2019)
Opublikował: Tomasz Maćko (10 września 2019, 13:09:24)