Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy Osiek

20.05.2019

Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy Osiek dotyczący przedstawienia przez Wójta Gminy Osiek raportu o stanie gminy i zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad raportem.

Na sesji Rady Gminy Osiek, która odbędzie się w dniu 29 maja 2019 r., o godzinie 13.00 na sali konferencyjnej Urzędu Gminy Osiek, Wójt Gminy Osiek przedstawi raport o stanie gminy, który obejmować będzie podsumowanie jego działalności w roku 2018 r. Raport rozpatrywany będzie na sesji absolutoryjnej w pierwszej kolejności.

Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadzona zostanie debata, w której, oprócz radnych, będzie mogło wziąć udział maksymalnie 15 mieszkańców Osieka. Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy, rada gminy przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem wójtowi wotum zaufania.

Mieszkaniec, który chce zabrać głos w debacie nad raportem o stanie gminy musi złożyć do Przewodniczącego Rady Gminy Osiek, pisemne zgłoszenie zawierające co najmniej: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz podpis, poparte podpisami co najmniej 20 osób udzielających poparcia zgłaszającemu się do udziału w debacie.

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy – a więc do dnia 28 maja 2019 r. Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady gminy zgłoszenia. Zgłoszenia mieszkańców do udziału w debacie nad raportem o stanie gminy, przyjmowane będą do dnia 28 maja 2019 r. w Urzędzie Gminy Osiek, w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach urzędowania, w pokoju numer 9 –Biuro Rady Gminy.

Przykładowy wzór zgłoszenia do udziału w debacie dostępny jest w Urzędzie Gminy Osiek, w pokoju numer 9 – Biuro Rady Osiek oraz na stronie BIP Urzędu Gminy Osiek. POBIERZ.pdf (51kB) pdf

Raport o stanie gminy 2018.pdf (702kB) pdf

Wytworzył: Grażyna Rychlik (20 maja 2019)
Opublikował: Tomasz Maćko (20 maja 2019, 08:01:33)