Starosta Brodnicki i Wójt Gminy Osiek serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatowo - Gminne, które odbędą się 1 września 2018 r. w Osieku.

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu każdego rolnika. Dożynki symbolizują czas radosnego świętowania, zwieńczający ciężką pracę, dzięki której ziarno zasiane w uprawionej glebie, po żniwach zamienia się w pachnący bochen chleba. 

W tym roku na uroczyste obchody święta plonów w powiecie brodnickim zapraszamy do Osieka, 1 września 2018 r. od godz. 13.00.

O godz. 13.00 odbędzie się uroczysta msza święta dziękczynna za tegoroczne plony w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Osieku. Po mszy św. odbędzie się przemarsz korowodu dożynkowego na plac dożynkowy, gdzie odbywać się będą wszystkie uroczystości, m.in. przekazanie dożynkowego chleba,  wręczenie  odznaczeń i wyróżnień dla rolników, okoliczne wystąpienia.

Na Powiatowo- Gminnych Dożynkach w Osieku będzie wiele atrakcji, m.in. o godz. 17.00  rozpocznie się festyn dożynkowy na którym będą m.in. występy artystyczne (Zespół Biedronki). O godz. 20.00 odbędzie się   koncert gwiazdy wieczoru  zespół CLIVER.  W godz. 21.00- 02.00  będzie zabawa ludowa z zespołem Ex-clusive.

W programie również: mini lunapark, konkursy, gry, zabawy dla dzieci i dorosłych; ponadto: grill, grochówka, ciasto domowej roboty, chleb ze smalcem. Na placu dożynkowym będą również różnorakie stoiska.

 

Partnerem Dożynek będzie AGROLOK Sp. z o.o.

Patronat medialny nad Dożynkami Powiatowo- Gminnymi w Osieku objęli: Radio PiK, TVP3 Bydgoszcz, Gazeta Pomorska, Nowości, Czas Brodnicy, Super Brodnica, Eltronik,  TV Brodnica.pl, Portal Brodnica.net, Portal PowiatBrodnicki.pl, Portal ebrodnica.pl, Portal mojaBrodnica.pl, Portal Brodnicadlawas.info, Portal ddBrodnica,pl, Portal CBRMEDIA.

 

dozynki plakat osiek