Zawiera tekst:"PODPROGRAM 2021 – efekty 1.	Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osieku z terenu województwa kujawsko – pomorskiego przy współpracy Bankiem Żywności w Toruniu realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2021 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie styczeń 2022 – październik 2022. 2.	Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze: •	warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe), •	skrobiowe (makaron jajeczny świderki), •	mleczne (mleko UHT), •	mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, filet z makreli w oleju), •	cukier (cukier biały) , •	tłuszcze (olej rzepakowy). 3. Pomoc żywnościowa trafiła do 346 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa kujawsko - pomorskiego. 4. Wydaliśmy osobom potrzebującym: 10,14374 ton żywności; 1557 paczek żywnościowych; 0 posiłków; 5. W ramach Podprogramu 2021 dla 14 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono 4 warsztaty edukacyjne w ramach działań towarzyszących: a.	edukacji ekonomicznej - 0 spotkań dla 0 uczestników b.	żywieniowo dietetycznych – 2 spotkań dla 7 uczestników c.	Kulinarnych - 0 spotkanie dla 0 uczestników d.	Niemarnowania żywności – 2 spotkanie dla 7 uczestników e.	Innych działań aktywizujących - 0 spotkań dla 0 uczestników"