17 sierpnia mieszkańcy Gminy po raz kolejny mieli okazję bawić się na Pikniku Rodzinnym, który został zorganizowany na kompleksie sportowym przy Szkole Podstawowej w Osieku. Lokalną społeczność do wspólnej zabawy oraz integracji zaprosili Wójt Gminy Osiek Paweł Chudy oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Imprezę prowadził Pan Andrzej Szalkowski, dyrektor Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie. Na licznie przybyłych mieszkańców czekały różne atrakcje. Dzieci mogły bawić się na zjeżdżalni oraz trampolinie w specjalnie dla nich przygotowanym parku zabaw. Nie brakowało również zaplecza kulinarnego. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Osieku oferowały na swoim stoisku m.in. kawę, napoje, ciasta, grochówkę oraz wiele innych pyszności.

W czasie pikniku swoje umiejętności zaprezentowała Grupa Cyrkowa HECA z Lipinek oraz gościnie wystąpiła grupa Bedekus z Brodnicy. Obie grupy działają pod opieką i kierunkiem pani Ewy Dembek Dyrektor Brodnickiego Domu Kultury. Cyrkowcy prezentowali m.in. żonglerkę piłkami oraz maczugami, jazdę na monocyklach, rola-bola, diabolo, pantomimę, akrobacje oraz chodzenie na szczudłach. Chętni pod okiem młodych cyrkowców mogli spróbować swoich sił w sztuce cyrkowej.

Szczególnie dużo emocji wzbudziła rywalizacja sołectw z terenu gminy Osiek, które zmierzyły się w kilku konkurencjach na wesoło. Do konkursu zgłosiły się sołectwa Jeziorki – Łapinóż, Osiek, Obórki i Tomaszewo. Dla reprezentantów poszczególnych sołectw organizatorzy przygotowali następujące konkurencje:

- Wyścig taczką z workami;

- Rzut „gumofilcem” na odległość;

- Wyścig z kuflem piwa;

- Quiz wiedzy rolniczej;

- Przeciąganie ciągnika.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęło sołectwo Tomaszewo, tuż za nim uplasował się Osiek. Miejsce na najniższym stopniu podium przypadło sołectwu Obórki. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe puchary.

Podczas pikniku przyszli adepci pożarnictwa z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku wykonali ćwiczenie bojowe polegające na rozwinięciu trzech linii gaśniczych.

Wszyscy chętni mogli również odbyć krótką przejażdżkę motocyklem oraz upiec kiełbaskę przy wspólnym ognisku. Piknik zakończył się zabawą taneczną pod gwiazdami z grupą muzyczną „Triada”.

 

1 Cyrk 01

1 Cyrk 06

2 Solectwa 01

2 Solectwa 06

2 Solectwa 07

2 Solectwa 12

2 Solectwa 16

3 Rozne002

4 OSP003

5 Nagrody001

5 Nagrody002

6 Ognisko003

7 Motory001

7 Motory003

 

aparatzgal