W sobotę 9 lutego 2019 r. w Strzygach odbyła się uroczystość przekazania oraz poświęcenie nowego samochodu marki VOLVO dla jednostki OSP Strzygi. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13:00 w hali sportowej w Strzygach. Wójt Gminy Osiek Paweł Chudy przywitaniem przybyłych gości dokonał otwarcia uroczystości, po czym kronikarka jednostki OSP w Strzygach Alina Zielińska przedstawiła rys historyczny działalności jednostki.

Poświęcenia wozu dokonał Ks. Jarosław Maciej Jastrzębski. W obchodach wzięli udział zaproszeni goście m.in. Zbigniew Sosnowski - poseł na Sejm RP i zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brodnicy, st. bryg. Waldemar Szrull - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Osieku - Kazimierz Wolfram, Przedstawiciele zarządów okolicznych jednostek OSP oraz Radni Gminy Osiek. Oficjalną część uroczystości zakończyły przemowy gości. Gratulowali oni jednostce nowego samochodu oraz dziękowali za dobrą i ofiarną służbę strażaków ochotników, którzy sprawnie funkcjonują w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Nowy samochód wraz z jego wyposażeniem z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości operacyjnej, poprawy warunków pracy strażaków i skuteczności w działaniu oraz niesieniu pomocy wszystkim, którzy będą jej potrzebować. Przed poświęceniem samochodu o godzinie 11:00 odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, poprowadzone przez Prezesa Stanisława Zanieckiego.

aparatzgal