30 września 2017 r. w parafii pw. św. Józefa w Toruniu u Ojców Redemptorystów miała miejsce uroczystość 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy (rocznica przypada 01.10.2017 r.). Uroczystościom przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski - metropolita krakowski. Wygłosił kazanie, w którym podkreślił wartość modlitwy i nieustannej opieki Maryi w życiu Kościoła i każdego człowieka. Nawiązał do historii naszego narodu i przypomniał słowa ks. prymasa Augusta Hlonda: „Zwycięstwo jeśli przyjdzie, przyjdzie przez Maryję”.

W uroczystościach uczestniczyła delegacja z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Osieku Rypińskim wraz z proboszczem ks. kan. Stanisławem Bednarskim, wikariuszem i wiernymi. Parafia Osiek została osobiście zaproszona przez kustosza Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu - . o. Wojciecha Zagrodzkiego CSsR.

Kustosz sanktuarium w zaproszeniu napisał: „Wiem, że parafia z Osieka Rypińskiego, mająca bardzo znaczące miejsce w historii cudownego obrazu Matki Bożej Nieustającej, była wtedy obecna” (chodzi o koronację obrazu z 01.10.1967 r. dokonanej przez ks. kard. Stefana Wyszyńskiego). W darze ołtarza, w dowód wdzięczności, że obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy był w naszym kościele, złożyliśmy Maryi 50 czerwonych róż. Ks. proboszcz odprawił Mszę św. koncelebrowaną w intencji parafian biorących udział w uroczystości i całej parafii, prosząc Maryję o wstawiennictwo u Jej Syna.

Obraz Matki Bożej Nieustającej parafii został namalowany w 1901 r. przez artystę malarza Józefa Burcharta, konwertytę, na desce orzechowej o wymiarach 53/41,5 cm. W 1902 r. obraz został poświęcony przez papieża Leona XIII z przeznaczeniem dla parafii w Osieku Rypińskim, w diecezji płockiej. W 1928 r. po renowacji misji świętych w Osieku miejscowy proboszcz przekazał obraz redemptorystom. Ostatni czas pobytu obrazu w Osieku oceniany jest przez historyków różnie. W książce „Osiek Rypiński. Dzieje parafii i gminy” (praca zbiorowa wydana w 1994 r.) ks. kan. prof. dr hab. Michał Marian Grzybowski napisał, że po sprowadzeniu obrazu z Rzymu ówczesny proboszcz umieścił go w bocznym ołtarzu, po prawej stronie, usuwając obrazy św. Mikołaja i św. Rocha