Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica oraz Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Inicjuj z FIO na start”.

• Jeżeli masz głowę pełną pomysłów, które chcesz zrealizować w swoim otoczeniu.
  • Lubisz prace zespołową i udzielasz się społecznie .
  • Wasza młoda organizacja chce wskoczyć na wyższy poziom i się rozwijać.

Nie czekaj! Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej!

Jest to kontynuacja programu grantowego realizowanego od 2014 roku. W ramach „Inicjuj z FIO na start” w 2019 roku przewidywany jest jeden konkurs. W ramach projektu przyznawane będą mikrodotacje do wysokości 5 000 zł. Dofinansowanie będzie można przeznaczyć:

- grupy nieformalne na realizację projektów w sferze pożytku publicznego

- młode organizacje na działania w sferze pożytku publicznego lub na wzmocnienie organizacji np. sprzęt

O mikrodotacje ubiegać się będą mogły:

• młode organizacje, wpisane do KRS nie wcześniej niż 30 miesięcy od dnia złożenia wniosku

• grupy nieformalne - min. 3 osoby wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferach pożytku publicznego, grupy nieformalne mają dwie drogi  wystąpienia o grant:

- wspólnie z patronem lub

- samodzielnie

• grupy samopomocowe dobrowolne zespoły osób których aktywnie działanie skierowane jest na pokonywanie problemów oraz zmianę warunków życia ich członków

Ogłoszenie konkursu i nabór wniosków planowane jest od 15.02.2019 r. - 08.03.2019 r.

Dokumentacja konkursowa dostępną będzie na stronie internetowej www.trgp.org.pl

Spotkanie informacyjno-promocyjne dla powiatu brodnickiego odbędzie się dnia 06.02.2019 r. (środa), Starostwo Powiatowe w Brodnicy, ul. Kamionka 18, sala nr 102, godz. 13:30.

Zgłoszenia przyjmowane będą pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 726-088-405